Pierwsze Komunie Święte w naszej misji

A kiedy to u Was na misji była I Komunia Święta? Często słyszę te pytania od rodziny i znajomych. Hmmm...... U nas I Komunia Święta wciąż trwa. 3 tygodnie temu była w Yawi i Los Angeles, 2 tygodnie temu w Shaime, potem w Nuevo Paraiso, Las Orquidias, Pachiqutza, teraz będzie w Guayzimi i Zurmi, a za tydzień kolejne I Komunie Święte we wspólnotach Indian aż do Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa czyli odpustu parafialnego w naszym centrum misyjnym w Guayzimi. A co się z tym wiąże? Oczywiście, przygotowanie do uroczystości, celebracja Sakramentu Pokuty, wreszcie sama spowiedź i uroczysta Eucharystia z przyjęciem po raz pierwszy Pana Jezusa przez dzieci. Czyli misja działa "pełną parą"! Prawie cały miesiąc maj i połowa czerwca uroczystych I Komunii Świętych. 
   W międzyczasie mieliśmy wielką celebrację sakramentu bierzmowania w hali sportowej poprzedzoną całodniowym przygotowaniem z prelekcjami. Szczególnie prezentacja naszej misjonarki Kasi i jej wystąpienie wzbudziło ogromne poruszenie a dotyczyło wartości życia nienarodzonego dziecka. Nie ma się co dziwić, skoro tematy poruszane przez naszą misjonarkę (z wykształcenia położną), są tematem tabu szczególnie wśród Indian. A może by tak otworzyć Okno Życia? Zdarzają się wypadki porzucania dzieci ledwo narodzonych ... (celowo nie piszę gdzie, by nie szokować). Już sama akcja przynajmniej może poruszyć i uwrażliwić ludzkie serca. (Sam nie wiem, w trakcie pisania wpadł mi ten pomysł. Trzeba to na pewno skonsultować szerzej).
   Zatem na misji realizujemy z Bożą pomocą nasze zadania duszpasterskie, choć dziwnie się człowiek czuje, gdy na okrągło pada deszcz, wszędzie zawsze zielono taki caluśki rok a kwiatkami to można wystroić kościoły i kaplice w każdy miesiąc roku.
Czyli zielono i kwiatowo mi...
Z podrowieniami
Pokój i Dobro
o. Emil

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Służyć Chrystusowi to wolność.

Św. Jan Paweł II


WOLONTARIAT MISYJNY

POLUB NAS NA FACEBOOK'U

Najchętniej czytane

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

ZATANKUJ