Imieniny o. Augustyna obchodzone w polskim gronie


   Dzień Imienin w święto swojego patrona św. Augustyna - biskupa i doktora Kościoła, o. Augustyn Bielak przewodniczył mszy koncelebrowanej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w ekwadorskim Valladolid w pofranciszkańskim kościele (po prawej stronie na zdjęciu kustosz sanktuarium ks. Łukasz Hołub - nasz przyjaciel, misjonarz z diec. przemyskiej). Po Mszy świętej były życzenia i "sto lat", obfita i pyszna kolacja (bo polska czyli rosół a na drugie gulasz)  przygotowana przez misjonarkę Małgosię oraz gra... w monopoly.
   Krótki pobyt w Valladolid był okazją do spotkania się nie tylko z racji Imienin naszego solenizanta, ale także zwiedzania ciekawych okolic Valladolid i Palandy (parafia ks. Wojciecha Baciora, także misjonarza z diec. przemyskiej)
  Zapierające dech w piersiach widoki, wysokogórski klimat (Valladolid położony na wys. 1500 m n.p.m.), botaniczny ogród z kolibrami i rzadkim gatunkiem ptaków zwanych jocotoco (kusaczka białolica), ruiny osiedla starożytnych Majów to wszystko składało się na nasze wyjazdowe świętowanie na południe Ekwadoru (około 7h jazdy samochodem z Guayzimi).
Wszystko to uwieczniliśmy filmikami i zdjęciami.
Życzę miłego oglądania
o. Emil
PS. Kwiaty przy ołtarzu niestety nie były dla solenizanta, ale nie zabrakło miejscowych parafian, którzy też modlili się za o. Augustyna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Służyć Chrystusowi to wolność.

Św. Jan Paweł II


WOLONTARIAT MISYJNY

POLUB NAS NA FACEBOOK'U

Najchętniej czytane

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

ZATANKUJ