Pracowite dni w naszej misji

      Po krótkim wypoczynku nad oceanem okupionym "spaloną skórą" i 24h jazdą samochodem (tam i z powrotem) nadszedł czas bardzo wytężonej pracy misyjnej. 
Oto jak Dzień Pański (19 sierpnia 2018 roku), miniona niedziela wyglądała w naszych obowiązkach:
o. Augustyn ("na miejscu"): Msza św. w Guayzimi o 7.00, w Zurmi o 9.00, na osiedlu Reina del Cisne o 12.00, w La Wintza o 17.00 i Guazimi o 19.00.
o. Emil (na wyjeździe): Msza św. na przystani w Las Lagunas o 7.45, w Nuevo Paraiso o 9.30, w Shaime 11.30, i o 14.00 w Miazi.
    Razem dziewięć Mszy świętych w jeden dzień!!! W tym dwa odpusty w Shaime i Miazi, czyli u Indian Shuar i Saraguro.
   Poprzedzający niedzielę dzień też obfitował w liczne Msze święte; dwa śluby łącznie (stąd to zdjęcie), uroczystości na osiedlu Reina del Cisne, i jak zwykle stałe punkty czyli Msza święta w Guayzimi z chrztem (poprzedzona przygotowaniem do chrztu i spowiedziami) oraz w Zurmi dla wspólnoty Juan XXIII.
   Ostatni tydzień był niezwykle pracowity, a wypoczynek 4-dniowy w Libertad nad oceanem bardzo się przydał do dalszej wytężonej pracy.
Teraz pragniemy wspomóc dzieci szkolne z naszej parafii, szczególnie te z najbiedniejszych rodzin, a takich jest bardzo wiele. Ilość potrzeb jest tak ogromna, że mamy nadzieję przez zbiórkę pieniążków
uszczęśliwić chociaż niektóre z nich.
W imieniu dzieci:
Niech Bóg błogosławi wszystkim naszym dobroczyńcom i sympatykom
o. Emil

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Służyć Chrystusowi to wolność.

Św. Jan Paweł II


WOLONTARIAT MISYJNY

POLUB NAS NA FACEBOOK'U

Najchętniej czytane

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

ZATANKUJ