Zmiany personalne w naszej misji


    Decyzją  prowincjała o. Teofila Czarniaka i zarządu naszej prowincji następują zmiany personalne w naszej Misji Bernardyńskiej w Ekwadorze. Nowym przełożonym misji,  a zarazem proboszczem parafii (prawie 7 tysięcznej) zostaje świeżo przybyły i upieczony misjonarz o. Augustyn Bielak (4 lata po święceniach). Ekonomem placówki misyjnej został o. Tymon Dolański (5 lat kapłaństwa) przybyły z Argentyny (który wcześniej tutaj przez rok pracował w Ekwadorze).
   Guayzimi opuszcza dotychczasowy przełożony i proboszcz parafii o. Seweryn Matyasik (20 lat kapłaństwa), który zapoczątkował tę misję docierając do wszystkich wspólnot Indian Saraguro i Shuar, a obecnie udaje się do Buenos Aires w Argentynie.
   W związku ze zmianami, kieruję teraz osobiste podziękowanie wszystkim, którzy czytali, śledzili moje teksty i posty na naszej stronie internetowej o misji. Bardzo dziękuję za wszelkie uwagi, spostrzeżenia i opinie, gdyż jest to mój ostatni post (a w tym przypadku przekazanie jedynie informacji o zmianach).
 Z franciszkanskim pozdrowieniem
Pokój i Dobro
o. Emil
PS. I do zobaczenia w Polsce!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Służyć Chrystusowi to wolność.

Św. Jan Paweł II


WOLONTARIAT MISYJNY

POLUB NAS NA FACEBOOK'U

Najchętniej czytane

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *

ZATANKUJ